Главная Контакты

Разделы

Архив

Апрель 2024 (224)
Март 2024 (280)
Февраль 2024 (230)
Январь 2024 (307)
Декабрь 2023 (298)
Ноябрь 2023 (242)

Вести

Чудесное исцеление митрополита Павла
  Чудесное исцеление митрополита Вышгородского и Чернобыльского Павла, наместника Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры по молитвам к святителю крымскому и исповеднику Луке

Чудотворное исцеление ребенка в Херсонесе
  Чудотворное исцеление ребенка по молитвам к свт. Луке в Свято-Владимирском соборе в Херсонесе

Чудесное исцеление крымского врача

  Чудесное исцеление крымского врача произошло по молитвам к святителю крымскому и исповеднику Луке

Белый голубь над куполом храма

  В момент установки нового креста на  купол храма над  крестами стал кружить белый голубь. Верующие восприняли это как чудо, как знак свыше

Пресвятая Богородица спасла пассажиров самолета   Пресвятая Богородица в День иконы Божией Матери «Путеводительница» свершила еще одно чудо – спасла жизнь 148 людям в аэропорту «Симферополь»

Молитва, акафист Ангелу Хранителю

23-06-2023, 07:30 | Раздел: Молитвы, акафисты | Просмотров: 5 852 |
 

Молитва, акафист Ангелу Хранителю

  Ангеле Божий, хранителю мой святый, на соблюдение мне от Бога с небес данный!

  Прилежно молю тя: ты моя днесь просвети и от всякаго зла сохрани, ко благому деянию настави, и на путь спасения направи.

  Аминь
 

Молитва, акафист Ангелу Хранителю 

  О, святы́й А́нгеле, храни́телю и покрови́телю мой благи́й!
  С сокруше́нным се́рдцем и боле́зненною душе́ю предсто́ю ти, моля́ся: услы́ши мя, гре́шнаго раба́ своего́ (имя), с во́плем кре́пким и пла́чем го́рьким вопию́щаго. Не помяни́ мои́х беззако́ний и непра́вд, и́миже аз окая́нный прогневля́ю тя по вся дни и часы́, и ме́рзостна себе́ творю́ пред Созда́телем на́шим Го́сподем.
  Яви́ся мне милосе́рд и не отлуча́йся мене́ скве́рнаго да́же до кончи́ны моея́. Возбуди́ мя от сна́ грехо́внаго и посо́бствуй твои́ми моли́твами про́чее вре́мя живота́ моего́ без поро́ка прейти́ и сотвори́ти плоды́ досто́йны покая́ния, па́че же от сме́ртных паде́ний грехо́вных соблюди́ мя, да не поги́бну во отча́янии и да не пора́дуется вра́г о поги́бели мое́й. Вем вои́стинну и усты́ испове́дую, я́ко никто́же тако́в дру́г и предста́тель, защити́тель и побо́рник, я́коже ты, святы́й А́нгеле.
  Предстоя́ бо Престо́лу Госпо́дню, мо́лишися о мне непотре́бнем и па́че все́х грешне́йшем, да не изы́мет Преблаги́й души́ моея́ в день неча́яния моего́ и в де́нь творе́ния зло́бы. Не преста́й у́бо умилостивля́я Премилосе́рдаго Го́спода и Бо́га моего́, да отпу́стит согреше́ния моя́, я́же сотвори́х во все́м житии́ мое́м, де́лом, сло́вом и все́ми мои́ми чу́вствы, и и́миже весть судьба́ми да спасе́т мя, да нака́жет мя зде по Свое́й неизрече́нной ми́лости, но да не обличи́т и не истя́жет мя она́мо по Своему́ нелицеприя́тному правосу́дию, да сподо́бит мя покая́ние принести́, с покая́нием же Боже́ственное Причаще́ние досто́йне прия́ти, о се́м па́че молю́, и такова́го да́ра всеусе́рдно жела́ю.
  В стра́шный же час сме́рти неотсту́пен бу́ди ми, благи́й Храни́телю мо́й, прогоня́я мра́чныя де́моны, и́мущия устраши́ти притре́петную ду́шу мою́. Защити́ мя от тех ловле́ния, егда́ и́мам преходи́ти возду́шная мыта́рства, да храни́м тобо́ю, безбе́дно дости́гну ра́я ми вожделе́ннаго, иде́же ли́цы святы́х и го́рних си́л непреста́нно восхваля́ют всечестно́е и великоле́пое и́мя в Тро́ице сла́вимаго Бо́га, Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, Ему́же подоба́ет че́сть и поклоне́ние во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Акафист Ангелу Хранителю

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Ваше Имя:*
Ваш E-Mail:*
 
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
    heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
    winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
    worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
    expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
    disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
    joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
    sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
    neutral_faceno_mouthinnocent
Вопрос:
два умножить на 2 =
Ответ:*
Введите код с картинки:*
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Переместиться наверх
1 |
Яндекс.Метрика Индекс цитирования